كوچك يا بزرگ كردن بخش :.منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرين ويرايش سایت
آگهی ها
آمار بازدیدکنندگان
آموزش سلامت همگانی
اخبار دو ستونی
پیوند ها
تماس با ما
جستجو
فرم های الکترونیکی
فوتر
منو راست
منوی بالا
هدر
ورود
اخبار اسلایدی
داروهای قلبی را همراه و در ظرف بسته نگه دارید
داروهای قلبی را همواره همراه خود داشته باشید و آنها را در ظرف دربسته نگه دارید. این مطلب را دکتر طیبه بستانی، متخصص قلب و عروق در مرکز آموزشی – درمانی شهید رجایی قزوین گفت و افزود: در صورتی که داروهای ایندرال، آتنولول و یا دیگوکسین مصرف می کنید، نبض خود را در طول یک دقیقه کامل کنترل نمایید و اگر تعداد ضربان نبض شما کمتر از 60 بود با پزشک مشورت نمایید.
دکتر بستانی با بیان اینکه اگر از دیگوکسین یا سایر داروهای ادرار آور مانند هیدروکلروتیازید استفاده می کنید، از خوردنی های سرشار از پتاسیم مانند طالبی، گوجه فرنگی، خربزه و موز استفاده نمایید. اظهار کرد: اگر با مصرف دیگوکسین دچار علائمی نظیر تاری دید، اختلال در تشخیص رنگ ها، درد شکم ، اسهال، تهوع و کاهش ضربان قلب می شوید به پزشک مراجعه نمایید.
این متخصص قلب و عروق عنوان کرد که اگر دچار درد قفسه سینه شدید، از قرص زیر زبانی نیتروگلیسرین استفاده کنید و هر 3 تا 5 دقیقه می توانید آنرا تکرار نمایید. وی ادامه داد: اگر پس از مصرف 2 قرص، درد شما تسکین نیافت به مراکز درمانی مراجعه نمایید.
دکتر بستانی در خصوص مصرف داروهای قلبی گفت: اگر قرص کاپتوپریل یا انالاپریل مصرف می کنید و دچار سرفه می شوید حتما به پزشک مراجعه نمایید و بیماری های دیگر خود نظیر کم کاری و پرکاری تیروئید را به پزشک خود اعلام کنید.
وی در خصوص مصرف لواستاتین یا قرص ضد چربی بیان کرد که حتما بعد از غذا و ترجیحا شب، قرص چربی مصرف کنید، زیرا تحقیقات نشان می دهند که ارتباط مستقیمی میان رژیم غذایی و بیماران قلبی وجود دارد.
به گفته دکتر بستانی با یک رژیم غذایی سالم می توان سلامتی قلب و دستگاه گردش خون را حفظ کرد.