اخبار
آی سی یو سوختگی مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین، در انتظار راه اندازی پروژه الحاقی
محسن ادهمی، مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی قزوین،در گفت و گویی با خبرنگار ایرنا، نبود آی سی یو سوختگی را مهم ترین کمبود بخش سوختگی این مرکز اعلام کرد و گفت: با ساخت و تکمیل پروژه الحاقی مرکز و اختصاص یک طبقه کامل به بخش سوختگی، فضای این بخش به پنج برابر فعلی افزایش یافته و آی سی یو نیز راه اندازی می شود. ادهمی عنوان کرد که بخش سوختگی هم اکنون دارای 18 تخت است و ماهانه حدود 100 بیمار در این بخش بستری می شوند.
ادهمی سوختگی های ناشی از حوادث الکتریکی را از پُرخطرترین حوادث دانست و اظهار کرد: در نیمه اول سال 1396 تعداد 17مورد برق گرفتگی، شامل 10 حادثه دیده در محیط کار، چهار تن در محیط منزل و سه تن در خارج از منزل، در این مرکز بستری شدند که سه تن با وجود تلاش کادر درمانی، به خاطر شدت سوختگی، جان باختند.
مدیر تنها مرکز تخصصی درمان بیماران سوختگی در استان قزوین عنوان کرد که در نیمه اول امسال، تعداد 485 بیمار دچار سوختگی در این مرکز بستری شدند که تنها پنج مورد از آنها، یعنی حدود یک درصد از کل بیماران سوختگی، فوت شدند.
یادآور می شود، فضای الحاقی مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی در هفت طبقه در مجاورت این مرکز در حال احداث است. این ساختمان به مساحت تقریبی 12 هزار مترمربع و در هفت طبقه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال، در ضلع غربی مرکز ساخته خواهد شد.
پروژه الحاقی، شامل: بخش های اورژانس ،سوختگی، آی سی یو سوختگی ، اتاق عمل های سوختگی و جراحی، بخش های بستری، بخش های تصویربرداری و پاراکلینیکی است و در بام این ساختمان، پد فرود بالگرد اورژانس احداث شده است. با ساخت این پروژه 200 تخت به 150 تخت فعلی مرکز اضافه می شود تا مجموع تخت های آن به 350 برسد.