اخبار
لازم است که پوشش بیمه ای حوادث سوختگی، افزایش یابد
دکتر علی طارمیها، رییس مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین، درمان سوختگی را پُرهزینه دانست و گفت: لازم است که پوشش بیمه ای حوادث سوختگی، افزایش یابد.
ایشان با اشاره به اینکه سوختگی، فقط درمان بیمارستانی نیست و برای از بین بردن کامل آثار آن، باید حمایت های تکمیلی مناسبی پس از مرخص شدن بیمار از بیمارستان وجود داشته باشد؛ اظهار کرد: هزینه های بالای درمان سوختگی موجب شده تا بیمه ها پوشش کاملی از این هزینه ها نداشته باشند.
 
درمان استاندارد سوختگی، نیازمند همکاری تیم سلامت
به گفته این متخصص جراحی عمومی و سوختگی، درمان استاندارد سوختگی، نیازمند همکاری تیمی هماهنگ، شامل: جراح متخصص، کاردرمانگر، فیزیوتراپیست، متخصص عفونی، روانپزشک و متخصص داخلی است. ایشان اذعان کرد: این رویه اگرچه در درمان بیمارستانی تا حدی نسبت به آن توجه می شود، اما پس از مرخص شدن بیمار از بیمارستان، به علت هزینه های بالا و نبود پوشش بیمه ای، بسیاری از اوقات ادامه دار نیست.
 
نبود برندهای ایرانی در درمانی سوختگی
دکتر طارمیها، با بیان اینکه بسیاری از داروهای ترمیم سوختگی، لباس ها و چسب های سوختگی، اصلا محصول ایرانی ندارند و به کشور وارد می شوند؛ گفت: اقلام خارجی، چون برای بیمه ها هزینه بر است، تحت پوشش قرار نمی گیرند، در حالی که با تکمیل چنین درمان هایی تا حد بسیار زیادی می توان آثار و عوارض سوختگی ها را کاهش داد.